SteroidPeptid

Online Steroid Satış Platformu
İletişim : +90 537 201 08 21

PCT, TEDAVİ KÜRÜ, POST CYCLE THERAPY 

 

Kür sonrası tedavi diğer adıyla PCT , anabolik steroid kürü yapıldıktan sonra bazı hormonların normal seviyeye çekilmesi için yapılan kürdür. PCT kürü anabolik steroid kullanıcıları arasında en çok kafa karıştıran konudur, Pct kürü ne zaman yapılmalı, Pct’de hangi ilaçlar kullanılmalı, ne kadar süre ile kullanılmalı gibi sorular en çok sorulanlardan. Burada bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız umarım faydalı olur. 

 

PCT-Kür Sonrası Tedavinin Amacı Nedir; 

Testosteron, erkeği erkek yapan en önemli hormondur, erkeği daha kaslı daha güçlü ve daha kararlı yapan testosteron hormonudur. Anabolik steroid kullanan sporcularda doğal testosteron üretimi bir miktar baskılanması muhtemeldir ancak korkulacak bir durum yok merak etmeyin. 

Doğal Testosteron testislerde üretilir, Beynimizde testosteron üretimini kontrol eden merkeze hipofiz bezi denilir. Anabolik steroid kullandığımızda yani dışardan testosteron aldığımızda hipofiz bezi vücutda yeterince testosteron olduğunu anlayıp testislere üretimi azaltması için sinyal gönderiyor. Kür boyunca testosteronu dışardan aldığımız için bu bir problem değil ancak ne zaman dışardan testosteron almayı kestik o zaman bazı önlemler almamız, doğal testosteron üretimini tetiklememiz gerekiyor işte pct kürü burda devreye giriyor. 

 

Testosteron Baskılanma Oranı; 

Anabolik steroid kullanımı sırasında testosteron baskınlanma oranı kişiden kişiye, dozaja, süreye ve kullanılan ilaca göre değişmektedir. 

 

PCT GEREKMEYEN DURUMLAR; 

1-    Eğer yılın çoğunu kür yaparak geçiren harcore anabolik steroid kullanıcısı iseniz, Ard arda 2-3 kür planlıyorsanız, kürler arası geçişlerde Pct yapmak yarardan çok zarar verecektir. Yapmanız gereken; Kürler arasında sadece düşük dozajda testosteron almaya devam etmenizdir. Tercihen Testosteron propionat haftalık 300mg veya Testosteron enanthate 250mg haftalık dozaj yeterlidir. 

2-    Doğal olarak testosteron düşüklüğü rahatsızlığınız varsa, daha önceden testosteron düşüklüğü tanısı koyulduysa Pct yapmanız gerekmez. anabolik steroid kürünüz bittikten sonra herhangi bir tedaviniz varsa aynı şekilde devam edebilirsiniz. 

 

PCT İLAÇLARIı; 

Pct için kullanılan bir çok ilaç vardır ancak en önemlileri Nolvadex(Tamoxifen), Pregnyl ve Clomid’dir. Bu ilaçlar doğal testosteron tetiklenmesinde kullacağınız ilaçlardır, hemen hemen her kür’ün tedavisinde sadece bu ilaçlar kullanılır. 

HCG(Pregnyl); 

Kür sırasında veya kür sonrası testislerde küçülme görülmeye başlandığında kullanılabilir.(Testislerdeki küçülme kalıcı değildir) Doğal testosteron üretiminide artırır.  

 

Arimidex; 

Bazı bünyeler jinekomastiye yatkınlık gösterebilir veya çok su toplayabilir. Bu etkilere karşı arimidex kullanılabilir. Kür sırasında 4 günde 1 tablet kulanılması tavsiye edilir. 

 

PCT’ye NE ZAMAN BAŞLANMALI; 

PCT’de zamanlama oldukça önemlidir,  

 • Kısa esterli steroidler ile kür yaptıysanız son enjeksiyondan 3-4 gün sonra pct başlamalı
 • Uzun esterli steroidler ile kür yaptıysanız son enjeksiyondan 14 gün sonra pct başlamalıdır.  
 • Eğer kürünüzde deca varsa son enjeksiyondan 21 gün sonra pct ye başlamakta fayda var.

 

IDEAL PCT KÜRÜ; 

Pct kürü Pregnyl ile başlamalı. 14 gün pregnyl yaptıktan hemen sonra nolvadex kullanımına geçilmeli.   

 

HAFTA PREGNYL NOLVADEX 

1         5000IU   

2        5000IU 40MG 

3                               40MG 

4                               20MG 

5                               20MG 

 

KISIR KALMAK, ÇOCUK YAPABİLME KABİLİYETİNİN KAYBOLMASI ; 

Baştan belirtmek istiyorum, steroid kullanımı sırasında veya sonrasında kısır kalmak gibi bir durum söz konusu değildir. 

Bu konu sadece alelade ortamlarda spor muhabbeti açıldığında, spor hakkında veya steroidler hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişilerin uydurmasıdır. Bu kişiler aynı zamanda protein tozu kullandığınızda kanser olma, vücutda sarkma olması gibi konularıda savunurlar. 

 

Dipnot: Bayanların pct yapmasına gerek yoktur. 

 

SARMS nedir? 

SARMS, SARM (SELECTIVE ANDROGEN RECEPTOR MODULATORS) 

Sarm’ın türkçe açılımı ‘Seçici androjen reseptör modülüdür’. Neden böyle denildiğini açıklayacağım. 

Anabolik steroidler kullanıldıklarında seçici andojen görevi yapamadıkları için her türlü reseptöre bağlanırlar, bundan dolayı saç dökülmesi, prostat büyümesi ve doğal testosteron üretiminin durması gibi yan etkiler görülme ihtimali vardır, ancak Sarm’lar seçici olduğundan sadece kas ve kemik dokularındaki reseptörlere bağlanarak olumsuz yan etkilerin oluşmasının önüne geçilmiştir. Seçici andojen reseptör modülü denmesinin sebebi budur. 

Sarm’ lar günümüzde steroidler ve prohormonlar kadar zararlı olmadığından gün geçtikce popülaritesi artmaya başlamıştır. Sarm ların bilinen bir yan etkisi olmadığı doğrudur ancak bilimsel bir kanıtı yoktur, bir çok laboratuvar tarafından günümüzde hala araştırmalar devam etmektedir. 

Sarm Kullanımında görülecek faydalar; 

 • Güç kazanımı 
 • Yağsız kütle artışı 
 • yağ oranında azalma 
 • Kütle artışı 

SARM ÇEŞİTLERİ; 

 • Anabolicum (LGD-4033) 
 • LGD-3033 
 • Andarine (S4) 
 • Cardarine (GW-501516) 
 • Stenabolic (SR9009) 
 • SR9011 
 • Ibutamoren (MK-677) 
 • Ostarine (MK-2866) 
 • RAD-140 
 • RAD-150 
 • YK-11 

Bütün bu bilgiler ışığında sonuca gelecek olursak, yan etkisiz kazanım istiyorsanız Sarm kullanabilirsiniz. Sarm’lar steroidler kadar etkili kazanım sağlayamaz. Her zaman söylerim etki oranında yan etkiyi göze almanız lazım. Çok etkili bir ilacın yan etkiside yüksek olur, Yan etkisi az olan bir ilacın etkiside az olur. 

 

 • Yarışamaya hazırlanan vücut geliştirmeciler için sarmsların idrarda tespit edilme süreleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir. 
 • “Yarılanma” vücutda aktif olarak çalışma ömrünü ifade ediyor. 
 • Sarmsların vücutdan silinmesi demek yarışma öncesi yapılan idrar testlerinde kullandığınız ürünlerin testde çıkmaması demektir. 
 • Sürelerin son alınan dozdan sonra hesaplanması gerekiyor. 

 Sarms 

 Sarms 

 Yarılanma  

 Vücutdan silinme  

 RAD140 

Testolone 

60 saat 

17 gün 

MK2866 

Ostarine 

24 saat 

2 hafta 

MK677 

Ibutamoren 

24 saat 

5 gün 

GW516506 

Cardarin 

16 saat 

5 gün 

LGD4033 

Ligandrol 

24-36 saat 

21 gün 

SR9011 

Mod Stenabolic 

4 saat 

5 gün 

SR9009 

Stenabolic 

4 saat 

5 gün 

RAD150 

TLB150 

48 saat 

9 hafta 

YK11 

Myostin 

10-12 saat 

4 gün 

LGD3033 

Ligandrix 

6 saat 

8 gün 

S4 

Andarin 

4 saat 

2 hafta 

S23 

 

12 saat 

2 hafta 

 

 

 

Steroid Enjeksiyonu Nasıl Yapılır? 

Doğru enjeksiyon nasıl yapılır merak ediyorsanız okumaya devam edin, Öncelikle enjeksiyon öncesi hazırlıkları öğrenmemiz gerekiyor, 7 adımda doğru enjeksiyonun nasıl yapılacağını adım adım anlatacağım, kulağa yapılacak çok iş varmış gibi geliyor ama aslında sadece 2-3 dakikalık işlemden ibaret.Bu adımlar sayesinde enjeksiyon sonrası ağrı, enfeksiyon gibi istenmeyen durumlardan kurtulacaksınız. 

 • STEROİD ENJEKSİYONU NASIL YAPILIR- HAZIRLIKLAR 
 1. ADIM; İğne Seçimi

Eczaneden yeşil uçlu iğne olarak isteyebilirsiniz. 23g veya 25 g kodu ile de isteyebilirsiniz. İğne ucu 2.5cm ve yağlı solüsyonu rahat geçirecek bir iğne olmalıdır. Bu iğneler tek kullanımlıktır, asla bir iğneyi iki kez kullanmayın. 

2.ADIM; Hava çekme ve Basma 

Elinize şırıngayı aldığınızda ilk olarak çekeceğiniz steroid solüsyonu miktarına eşit miktarda havayı şırıngaya çekin, ardından çektiğiniz havayı flakon içine transfer edin. Daha sonra kaç ml steroid solüsyonu çekmeniz gerekiyorsa rahatlıkla o miktarda çekebilirsiniz.Bu adım hayati öneme sahip değil ancak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Ampul steroidlerde bu işleme gerek yok. 

3.ADIM; Enjektöre Çekme 

 1. adımdan sonra steroid solüsyonunu enjektöre çekin.

4.ADIM; Hava Kabarcıklarını Alma 

Hepimiz en azından filmlerde görmüşüzdür, Enjektörün iğnesi havaya tutularak işaret parmağı ile 2-3 fiske vurulur ve hava kabarcıklarının en üste çıkması sağlanır, enjektörün pompası itilerek hava kabarcıkları dışarı atılır. 

5.ADIM; Sterilizasyon 

İğne yapılacak bölge kolonya veya alkol yardımıyla iyice dezenfekte edilmelidir. 

6.ADIM; İğneyi Saplama Ve Doğru Yerde Olduğundan Emin Olmak 

Dezenfekte edilen bölgeye iğne saplanır, enjekte etmeden önce enjektörün pompası geri çekilir ve enjektörün içine kan dolup dolmadığı kontrol edilir. 

Eğer enjektöre kan doluyorsa yanlış yerdesiniz, iğneyi başka yere saplayıp aynı işlemi tekrarlayın. Enjektöre sadece hava kabarcıkları geliyorsa doğru yerdesiniz.  

Bu işlemin amacı damar ve sinire denk gelip gelmediğini kontrol etmektir. Eğer farkında olmadan damara denk geldiyse öksürük yapabilir ağızda metal tadı olabilir. Doğrudan kas içine yaptığınıza emin olun. 

7.ADIM 

 1. adıma kadar doğru geldiniz ve enjektöre kanda gelmiyorsa steroid solüsyonunu yavaş yavaş enjekte edebilirsiniz.

ENJEKSİYON SONRASI 

Enjeksiyon sonrası enjeksiyonun verimli ve ağrısız olması için yapacağınız işlemler; 

1.ADIM; 

Solüsyonu enjekte ettikten sonra iğneyi hemen çıkarmayın, 20-30 saniye kadar iğneyi içeride bekletin. Böylece solüsyon kasın içine dağılacak ve iğne deliğinden geri çıkma veya deri altına sızma gibi sorunlar olmayacak enjekte ettiğiniz solüsyondan tam verim almış olacaksınız. 

(Enjeksiyon sonrası ağrıların sebebi solüsyonun bir kısmının deri altına sızmasıdır) 

2.ADIM; 

İğneyi çıkarın ve bölgeye 20-30 saniye kadar pamuk bastıktan sonra bölgeye masaj yapın 

 

Büyüme Hormonu (Hgh) 

Büyüme Hormonu(Human growth Hormone-HGH) vücudumuzda üretilen en faydalı hormondur, bir nevi yaşam iksiri gibidir, cildimizin kırışıklığı parlaklığı bile bu hormona bağlıdır. Sadece tıpta değil ayrıca sporcular tarafından performans artırıcı olarakta kullanılır. 

Genellikle medya ortamlarında veya popüler ortamlarda büyüme hormonundan bahsederken anabolik steroid olarak bahsederler. Büyüme Hormonu bir steroid değildir! ama güçlü bir anaboliktir. Anabolik olması bir ürünü steroid yapmaz çünkü yediğimiz tavuk, kırmızı et gibi yiyeceklerde anaboliktir. 

Büyüme Hormonu(Hgh) ilk olarak 1958 yılında keşfedilmiştir, O zamanlar insan kadavralarının beyninden çıkarılıyordu. 1985 yılında Amerikan FDA kuruluşu tarafından sağlıksız olması ve enfekte olma riski yüzünden kadavradan üretim yasaklanmıştır.  

FDA nın kadavradan üretimi yasaklanmasının ardından İsveç’ten Kabi vitrum laboratuar ortamında Büyüme hormonu(hgh) üretimi yapmanın yolunu bulmuş ve bugünkü somatropin olarak bilinen büyüme hormonunu rDNA yöntemiyle sentezlemeyi başarmıştır.  

Günümüzde kadavradan üretim yapılmamaktadır!   Rekombinant DNA teknolojisi ile laboratuar ortamında üretim yapılmaktadır. 

Büyüme Hormonu(Hgh) hipofiz bezi tarafından üretilen protein hormonudur. Yaşayan her insan vücudu büyüme hormonu üretimi yapar. Büyüme hormonu üretiminin en yüksek olduğu dönem çocukluk dönemidir. Vücudumuzun Kemik, Kas, iç organ ve daha bir çok bölgesinin gelişiminde ve sağlığında önemli rol oynar. 

Büyüme Hormonu(hgh) Etkileri; 

HGH yağ depolarını çalıştırır, yağ yakımını artırır ve yağsız kas kütlesini korur. Tüm bunları kas ve yağ üzerindeki dolaylı etkileri aracılığı ile yapar. Hgh IGF-1 seviyesini artırır. IGF-1 kas kütlesini artıan ve koruyan güçlü bir hormondur. Hgh ve IGF-1 hücre içindeki mTOR yolunu harekete geçirerek, kaslardaki protein sentezini uyarır. 

Hgh vücudun dış görünüşünü olumlu etkilemek için yaygın olarak kullanılan bir hormondur. Yüksek dozda özellikle steroid kürü ile birlikte olağanüstü sonuçlar verir. 

 

HGH (Büyüme Hormonu) Doping Testinde Çıkarmı? 

BÜYÜME HORMONU (HGH) VE PEPTİTLER DOPİNG TESTİNDE ÇIKARMI? 

Büyüme hormonu yani hgh, steroidler gibi idrar yolu ile tespit edilemez, ancak kan testi yapılırsa test edilebilirler. Büyüme hormonunun tespit edilmesinde dozaj büyük önem taşır. 1-7 iu arası kullanım 1-2 gün içerisinde vücutdan tamamen silinir ve tespit edilemez, yüksek dozajdaki kullanımlarda (15 iu ve üzeri) vücutdan silinmesi 3 günü bulabilir.  

Peptidler’de büyüme hormonu ile aynı şekilde tespit edilebilir. Büyüme hormonları ve peptitler vücutda kullanıldıktan 3 gün sonra kesin olarak silinir. Yani teste girmeden 3-4 gün önce kestiğiniz taktirde testde çıkmaz. Ayrıca büyüme hormonu testi yapılan yarışmalar çok nadirdir. 

 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
Shopping cart close